500 + (400-160+40)

(870-240*3) : 5

280-140*2+7

81:3*2:6

+4
Ответы (1)
  1. 12 апреля, 05:22
    0
    1. 1) 400-160+40=280, 2) 500+280=780

    2.1) 240*3=720, 2) 870-720=150, 3) 150:5=3

    3. 1) 140*2=280, 2) 280-280=0, 3) 0+7=7

    4. 1) 81:3=27, 2) 27*2=54, 3) 54:6=9