70: (5/8+5/6) + (3 1/9-1/3) * (3/10) 2

+4
Ответы (1)
  1. 19 мая, 23:59
    0
    1. 5/8+5/6=30/48+40/48=70/48

    2. 3 1/9-1/3=25/9

    3. 25/9 * (3/10) 2 = 25/9 * 9/100 = 4

    4. 70 / (70/48) = 48

    5. 48+4=52

    Ответ: 52