Помогите ... а) х+6/8=2 х-6/12 в) 5 х+3/7=5 х-3/0,7 д) 4-х/8=х+9/4 а) х+1/6=3/5 б) 4/7=х+2/8

+4
Ответы (1)
  1. 11 декабря, 14:19
    0
    а) x-2x=-6/12-6/8

    -x=-12/24-18/24

    x=30/24

    x=1 6/24

    x=1 1/4

    x=1.25

    b) 0

    d) 32-x=8x+18

    7x=-14

    x=-2

    a) x=13/30

    b) x=18/56

    x=9/28