Вичеслите: (12 5/22+7 17/22) - (13 7/23-9 15/23)

+3
Ответы (1)
  1. 2 июля, 11:11
    0
    (12 5/22+7 17/22) - (13 7/23-9 15/23=28 8/23

    1) 12 5/22+7 17/22=30

    2) 13 7/23-9 15/23=1 15/23

    3) 30-1 15/23=29 23/23-1 15/23=28 8/23