2 3/7 - 8 1/6: (4 / 4/15-2.225)

+3
Ответы (1)
  1. 14 марта, 08:07
    0
    1) 4 4/15 - 2 9/40 = 4 32/120 - 2 27/120 = 2 5/120 = 2 1/24

    2) 8 1/6 : 2 1/24 = 49/6 : 49/24 = 49/6 * 24/49 = 4

    3) 2 3/7 - 4 = 2 3/7 - 3 7/7 = - 1 4/7