X-y=2

2x+y=7

xaiw soruyuu bulun

+2
Ответы (2)
  1. 6 июля, 23:15
    0
    х-у=2

    2 х+у=7

    х+2 х-у+у=2+7

    3 х=9

    х = 9 : 3

    х = 3

    2*3+у=7

    6+у=7

    у=7-6

    у=1

    Проверка:

    3-1=2

    2*3 + 1 = 6 + 1 = 7

    Овет: х=3; у=1.
  2. 6 июля, 23:34
    0
    X=2+y

    2 (2+y) + y=7

    4+3y=7

    3y=7-4

    3y=3

    y=1

    x=2+y

    x=3