1. - 24-63: (-15+6) * (-8)

2. (-5+9: (-9)) * 2+9

3. - 30: (-3) - 5-2 * (-8)

4. - 59 + (3-50:5) * 3

5. (8*7-96) : (-6-4)

6. (-97-7 * (-5) - 28) : 9

7. - 99 + (-3-2) * 8: (-4)

8. - 19 + ((-10) * (-9) - 80) : (-5)

9. 36: (-4) - 65 - (-5) * (-4)

10. (-7-9*7) : (46-53)

+3
Ответы (1)
  1. 18 мая, 01:57
    0
    1. - 24-63 : (-15+6) * (-8) = - 80

    1) - 15+6=-9

    2) 63 : (-9) = - 7

    3) - 7 * (-8) = 56

    4) - 24-56=-80

    2. ((-5+9 : (-9)) * 2+9 = - 3

    1) 9 : (-9) = - 1

    2) - 5 + (-1) = 5-1=-6

    3) - 6*2=-12

    4) - 12+9=-3

    3. - 30 : (-3) - 5-2 * (-8) = 21

    1) - 30 : (-3) = 10

    2) 2 * (-8) = - 16

    3) 10-5=5

    4) 5 - (-16) = 5+16=21

    4. - 59 + (3-50 : 5) * 3 = - 80

    1) 50 : 5=10

    2) 3-10=-7

    3) - 7*3=-21

    4) - 59 + (-21) = - 59-21=-80

    5. (8*7-96) : (-6-4) = 4

    1) 8*7=56

    2) 56-96=-40

    3) - 6-4==-10

    4) - 40 : (-10) = 4

    6. (-97 - 7 * (-5) - 28) : 9 = - 10

    1) 7 * (-5) = - 35

    2) - 97 - (-35) = - 97+35=-62

    3) - 62-28=-90

    4) - 90 : 9=-10

    7. - 99 + (-3-2) * 8 : (-4) = - 89

    1) - 3-2=-5

    2) - 5*8=-40

    3) - 40 : (-4) = 10

    4) - 99+10=-89

    8. - 19 + ((-10) * (-9) - 80) : (-5) = 21

    1) - 10 * (-9) = 90

    2) 90-80=10

    3) 10 : (-5) = - 2

    4 - 19 + (-2) = - 19-2=21

    9. 36 : (-4) - 65 - (-5) * (-4) = - 94

    1) 36 : (-4) = - 9

    2) (-5) * (-4) = 20

    3) - 9-65=-74

    4) - 74-20=-94

    10. (-7-9*7) : (46-53) = 10

    1) 9*7=63

    2) - 7-63=-70

    3) 46-53=-7

    4) - 70 : (-7) = 10