10-2 2/11 * (7 1/3+1.6) : 1 1/9

+1
Ответы (1)
  1. 26 июня, 01:18
    0
    7 1/3+1,6=7 1/3+1 3/5=7 5/15+1 9/15=

    8 14/15

    2 2/12*8 14/15=26/12*134/15=1742/90

    1742/90:1 1/9=1742/90*9/10=1742/100=17,42

    10-17,42=-7,42