5/12:1/4 - (-1/3)

(1/2) * (-4) - 5

4/9: (-2/3) + 1

+4
Ответы (1)
  1. 17 мая, 06:39
    0
    5/12:1/4 - (-1/3) = 5/12*4/1 - (-1/3) = 5/3 + 1/3 = 6/3=2

    (1/2) * (-4) - 5 = - 2-5=-7

    4/9: (-2/3) + 1=4/9 * (-3/2) + 1=-2/3+1=-2/3+3/3=1/3