4 х² - 8 х - 85 = 0, t = 3

Найти t*x1*x2 : x1 + x2

+2
Ответы (2)
  1. 6 июня, 05:14
    0
    4 х² - 8 х - 85 = 0, t = 3

    х₁+х₂=8:4=2

    х₁*х₂=85:4=-21,25

    3 * (-21,25) / 2=-63,75:2=-31,875
  2. 6 июня, 06:23
    0
    4x² - 8x - 85 = 0

    По теореме Виета:

    x1 + x2 = - b/a = - (-8) / 4 = 2

    x1*x2 = c/a = - 85/4

    3 * (-85/4) : 2 = - 255/8