5 - (3-1 7/20) : 9/25+1/8

Решите

+5
Ответы (1)
  1. 20 октября, 20:23
    +5
    5 - (3-1 7/20) : 9/25+1/8=13/24

    1) 3-1 7/20=2 20/20-1 7/20=1 13/20

    2) 1 13/20:9/25=33/20:9/25=55/12=

    4 7/12

    3) 5-4 7/12=4 12/12-4 7/12=5/12

    4) 5/12+1/8=10/24+3/24=13/24