Г) (3 1/12-2 3/4) * (1 1/6 - 5 12)

+5
Ответы (2)
  1. 19 ноября, 06:36
    0
    3 1/12 - 2 3/4=1/3 1 1/6-5/12=1/4 1/3*1/4=1/12
  2. 19 ноября, 07:44
    0
    3 1/12-2 3/4=3 1/12-2 9/12=1/3

    1 1/6-5/12=1 2/12-5/12=3/4

    1/3*3/4=1/4