4 х (30 х8) - 9 х8:12 - (100-8 х8)

+3
Ответы (1)
  1. 21 июля, 14:18
    0
    1) 30*8=240

    2) 100-8*8 = 100-64=36

    3) 4*240=960

    4) 9*8:12=72:12=6

    5) 960-6-36=954-36=918

    Ответ: 918