Вычислите: 1) 4 1/5 : 2 1/10 * 1 5/6

2) 4 : 4 4/5 + 2 2/7 * 5 1/4 - 7 11/12

+5
Ответы (1)
  1. 3 мая, 01:53
    0
    1) 21/5:21/10*11/6=11/3

    21/5:21/10=2

    2*11/6=11/3

    2) 4:24/5+16/7*21/4-95/12=2 1/12

    4:24/5=5/6

    16/7*21/4=12

    5/6+12=10

    10-95/12=2 1/12