3x (x в втором степене) + 9x=0

+3
Ответы (1)
  1. 23 апреля, 21:09
    0
    3x^2+9x=0

    Выносим за скобку:

    3x (x+3) = 0

    3x=0

    x+3=0

    x=0

    x=-3