1. Упростите выражение:

а) (-3y^2) ^2*5y^4

б) (2a-1) ^2 + (2a+1) * (2a-1)

2. Разложите на множители:

а) 36b-by^2

б) 5y^2-10y+5

+2
Ответы (1)
  1. 14 ноября, 22:47
    0
    5 у^2 + 3y = y (5y + 3)

    8b^2 - 32 = 8 (b^2 - 4) = 8 (b-2) (b+2)