1) (6 1/4 - 4 1/8) * 4 + 3 1/3 : 2 1/2

2) (2 4/9 + 1 1/6) * 1 4/5 - 3 1/9 : 2 1/3

+2
Ответы (1)
  1. 20 марта, 10:29
    0
    1) 6 1/4 - 4 1/8 = 25/4 - 33/8 = 50/8 - 33/8 = 17/8 = 2 1/82) 2 1/8 * 4 = 17/8 * 4 = 17/2 = 8 1/23) 3 1/3 : 2 1/2 = 10/3 : 5/2 = 10/3 * 2/5 = 20/15 = 4/3 = 1 1/34) 8 1/2 + 1 1/3 = 17/2 + 4/3 = 51/6 + 8/6 = 59/6 = 9 5/6 ответ 9 5/6

    2) (2 4/9 + 1 1/6) * 1 4/5 - 3 1/9:2 1/3=5 1/6

    2 4/9+1 1/6=2 8/18+1 3/18=3 11/18

    3 11/18*1 4/5=65/18*9/5=13/2=6 1/2

    3 1/9:2 1/3=28/9*3/7=4/3=1 1/3

    6 1/2-1 1/3=6 3/6-1 2/6=5 1/6