3 (2y+1) - 5 (12y-7) = 19-7 (6y-1)

Решите уравнение

+1
Ответы (1)
  1. 24 декабря, 03:37
    0
    3 (2y+1) - 5 (12y-7) = 19-7 (6y-1)

    6 у+3-60 у+35=19-42 у+7

    6 у-60 у+42 у=19+7-3-35

    12 у=12

    у=1.