980 081 + (341 640 - 1263 * 109)

(11 466 + 128 * 3) : (1131 - 894)

(14 084 : 28 - 27) * 37 - 12060

66 509 + 41 200 : (39 839 - 39 736) - 65 548

+3
Ответы (1)
  1. 18 июня, 14:26
    0
    1. 980 081 + (341 640 - 1263 * 109) = 980 081 + 341 640 - 137 667 = 1 184 054.

    2. (11 466 + 128 * 3) : (1 131 - 894) = (11 466 + 384) : 237 = 11 850 : 237 = 50.

    3. (14 084 : 28 - 27) * 37 - 12 060 = (503 - 27) * 37 - 12 060 = 476 * 37 - 12 060 = 17 612 - 12 060 = 5 552.

    4. 66 509 + 41 200 : (39 839 - 39 736) - 65 548 = 66 509 + 41 200 : 103 - 65 548 = 66 509 + 400 - 65 548 = 66 909 - 65 548 = 1 361.