1,5:0,003-1,2*0,005 =

+4
Ответы (2)
  1. 4 апреля, 08:29
    0
    1) 1.5 : 0.003 = 3/2 : 3/1000 = 3/2 • 1000/3 = 3000/6 = 500.

    2) - 1.2 • 0.005 = - 0.006.

    3) 500 - 0.006 = 499.994.
  2. 4 апреля, 09:31
    0
    1) 1,2*0,005=240

    2) 1,5:0,003=500

    3) 500-240=260