Хелп 3/8:2/3 4/7:4/9 11 2/5:3 4/5 16/17:8 12:6/8

+4
Ответы (1)
  1. 15 ноября, 18:53
    0
    3/8:2/3 = 3/8·3/2 = (3·3) / (8·2) = 9/16.

    4/7:4/9 = (4·9) / (7·4) = 9/7 = 1 2/7.

    11 2/5:3 4/5 = 57/5 : 19/5 = (57·5) / (5·19) = 3.

    16/17:8 = 16/7 · 1/8 = 16 / (7·8) = 2/7.

    12:6/8 = (12·8) / 6 = 2·8 = 16.