1) x-5y=3

2) 2x+7y=10

3) 4x-y=8

4) x+3y=-2

5) 5x+y=10

6) - x+8y=-3

+4
Ответы (1)
  1. 18 мая, 01:56
    0
    1) х-5 у=3

    х=3+5 у

    3+5 у-5 у=3

    3=3

    2) 2 х+7 у=10

    2 х=10-7 у

    х = (10-7 у) / 2

    2 * ((10-7 у) / 2) + 7 у=10

    10-7 у+7 у=10

    10=10

    3) 4 х-у=8

    4 х-8=у

    4 х - (4 х-8) = 8

    4 х-4 х+8=8

    8=8

    4) х+3 у=-2

    х=-2-3 у

    -2-3 у+3 у=-2

    -2=-2

    5) 5 х+у=10

    у=10-5 х

    5 х+10-5 х=10

    10=10

    6) - х+8 у=-3

    8 у+3=х

    - (8 у+3) + 8 у=-3

    -8 у-3+8 у=-3

    -3=-3