6,5 * (30-8,28 * (5,355+1,395) : 3,75

+2
Ответы (1)
  1. 7 марта, 23:12
    0
    6,5 * (30-8,28 * (5,355+1,395) : 3,75=

    1) 5,355+1,395 = 6,75

    2) - 8,28*6,75=-55,89

    3) 30 - (-55,89) = 85,89.

    4) 85,89*6,5=558,285

    5) 558,285:3,75=148,876