3/4:1/2

1 1/35:18

56:14/15

2 34/57:37/38

39:13/18

6 5/19:17/38

+1
Ответы (1)
  1. 1 марта, 10:15
    0
    1) 3/4:1/2=3•2/4•1=3/2=1 1/2

    2) 1 1/35 : 18 = 36•1/35•18=2/35

    3) 56:14/15=56•15/14=60

    4) 2 34/57 : 37/38 = 148•38/57•37=8/3=2 2/3

    5) 39 : 13/18=39•18/13=54

    6) 6 5/19 : 17/38 = 119•38/19•17=14