2x * (x+2) - 3 * (3x - 4) = 4

3x * (2+5-4) + 3x-2x-1=9

2 * (0,5-1/2+4x) - 1/4 * (2x-4) = - 5,5

+4
Ответы (1)
  1. 7 декабря, 00:23
    0
    Первое:

    2 х^2+4 х-9 х+12-4=0

    2 х^2-5 х+8=0

    Д = (-5) ^2-4*2*8=25-61=-36

    Корней нет.

    Второе:

    6 х+15 х-12 х+3 х-2 х-1-9=0

    10 х-10=0

    10 х=10

    х=0

    Третье:

    1-1+8 х-0,5-1+5,5=0

    8 х=4

    х=4/8=0,5