1 целая 5 6-ых - (у+2 3-ых) = 1 целая 1 2-ая

+5
Ответы (1)
  1. 20 сентября, 11:45
    0
    1 5/6 - (y+2/3) = 1 1/2

    11/6 - (y+2/3) = 3/2

    11/6-y-2/3=3/2

    7/6-y=3/2

    -y=3/2-7/6

    -y=1/3

    y=-1/3