Упростить выражение

6+4 а-5 а+а-7 а

5 (п-2) - 6 (п+3) - 3 (2 п-9)

+1
Ответы (1)
  1. 3 февраля, 02:28
    0
    6+4a-5a+a-7a=6-7a

    5 (п-2) - 6 (п+3) - 3 (2 п-9) = 5 п-10-6 п-18-6 п+27=-7 п-1 = - (7 п+1)