1,2 - (-5) * (-3)

1,4 - (-3) * (-4)

(-3,2-1,7) : 0,7

(-4,2-2,2) : 0,8

+4
Ответы (1)
  1. 8 мая, 00:50
    0
    [4 2/3 - 5/9 * 2 4/7] / [ (2 1/7 + 1 2/3) : 5] + 0,8 * 1,25 = 5,25

    1) 5/9 * 2 4/7 = 5/9 * 18/7 = (5*2) / (1*7) = 10/7 = 1 3/72) 4 2/3 - 1 3/7 = 4 14/21 - 1 9/21 = 3 5/213) 2 1/7 + 1 2/3 = 2 3/21 + 1 14/21 = 3 17/214) 3 17/21 : 5 = 80/21 * 1/5 = (16*1) / (21*1) = 16/215) 3 5/21 / 16/21 = 68/21 * 21/16 = 68/16 = 4 4/16 = 4 1/4 = 4,256) 0,8 * 1,25 = 17) 4,25 + 1 = 5,25