Х+у+z=168

x:y=3:4

y:z=2:7

+2
Ответы (1)
  1. 17 декабря, 00:04
    0
    Пусит x = 3 е; y = 4 е; z = 14 е

    3 е + 4 е + 14 е = 168

    21 е = 168

    е = 8

    x = 3 е = 3*8 = 24

    y = 4*8 = 32

    z = 14*8 = 112

    Ответ: 24; 32; 112