А) (37296:37-17780:35) : 250=

Б) (504*370-158092) : 47+1612 =

+3
Ответы (1)
  1. 8 июля, 20:16
    0
    а)

    1) 37296:37=1008

    2) 17780:35=508

    3) 1008-508=500

    4) 500:250=2

    б)

    1) 504*370=186480

    2) 186480-158092=28388

    3) 28388:47=604

    4) 604+1612=2216