Разложите на множители:

2x^2-4x^3+10x^4 и 10a^3b^2-15a^2b+25ab^2

+1
Ответы (1)
  1. 4 сентября, 14:38
    0
    (a+b) 2 = (a+b) (a+b) = a2+2ab+b2

    (a-b) 2 = (a-b) (a-b) = a2-2ab+b2

    (a+b) (a-b) = a2 - b2

    a3+b3 = (a+b) (a2-ab+b2)

    a3-b3 = (a-b) (a2+ab+b2)

    (a+b) 3 = (a+b) (a+b) 2 = a3+3a2b + 3ab2+b3

    (a-b) 3 = (a-b) (a-b) 2 = a3-3a2b + 3ab2-b3