2 : 2 2/3 + 1 4/5 * 3 1/3 - 2 5/6

+1
Ответы (2)
  1. 5 января, 12:41
    0
    1) 2:2 2/3 = 2: 8/3 = 2 * 3/8 = 1 * 3/4 = 3/4

    2) 1 4/5 * 3 1/3 = 9/5 * 10/3 = 3/1 * 2/1 = 6

    3) 3/4 + 6 = 6 3/4

    4) 6 3/4-2 5/6 = 6 9/12 - 2 10/12 = 5 21/12 - 2 10/12 = 3 11/12
  2. 5 января, 12:53
    0
    1) 2: 22/3 = 3/11

    2) 14/5*31/3 = 28 14/15

    3) 3/11 + 28 14/15 = 29 34/165

    4) 29 34/165 - 25/6 = 24 13/330