4/9x1/2

5/12x8/9

1/2x2/3

7/15x5/7

+3
Ответы (1)
  1. 10 января, 19:49
    0
    4/9*1/2 = 4/18 = 2/9

    5/12*8/9 = 5/3*2/9 = 10/27

    1/2*2/3 = 1/3

    7/15*5/7 = 1/3 * 1/1 = 1/3