Вычислите е) 16•125. ж) 64•125. з) 75•12. и) 75•44

+3
Ответы (2)
  1. 2 сентября, 08:23
    0
    125*16=2000

    64*125=8000

    75*12=900

    75*44=3300
  2. 2 сентября, 09:12
    0
    е) 2000

    ж) 8000

    з) 900

    и) 3300