3 3/5+4 4/5 * (8 3/7 - 7 5/6) =

+4
Ответы (1)
  1. 30 октября, 17:34
    0
    1).8 3/7-7 5/6=8 18/42-7 35/42=7 60/42-7 35/42=25/42

    2).4 4/5·25/42=24/5·25/42=20/7=2 6/7

    3).3 3/5+2 6/7=3 21/35+2 30/35=5 51/35=6 16/35

    Ответ: 6 16/35