5,1 * (x-2) - 3 * (1,2x-2)

+3
Ответы (1)
  1. 15 марта, 04:54
    0
    5.1x - 10.2 - 3.6x + 6 = 0

    1.5x = 10.2 - 6

    1.5x = 4.2

    x = 4.2 / 1.5

    x = 2.8