Выполните действие 3 11/20+2 19/30 9 5/6-2 3/4 3 3/10-1 7/15

+4
Ответы (1)
  1. 5 июля, 07:45
    0
    3 11/20 + 2 19/30 = 3 33/60 + 2 38/60 = 5 71/60 = 6 целых 11/60

    9 5/6 - 2 3/4 = 9 10/12 - 2 9/12 = 7 целых 1/12

    3 3/10 - 1 7/15 = 3 9/30 - 1 14/30 = 2 39/30 - 1 14/30 = 1 25/30 = 1 целая 5/6