0,03² * 3,1 + 10² * 3 =

+1
Ответы (2)
  1. 16 мая, 06:53
    0
    =0,0009•3,1+100•3 = 0,00279+300 = 300,00279
  2. 16 мая, 07:44
    0
    0,03^2 • 3,1 + 10^2 • 3 = 300,00279.

    1) 0,03^2 • 31, = 0,0009 • 3,1 = 0,00279.

    2) 10^2 • 3 = 100 • 3 = 300.

    3) 0,00279 + 300 = 300,00279.

    Удачи)))