3,4+2y=7 (y-2,3), 4 (5x+2) = 10 (2x-3) : 15 решите

+2
Ответы (1)
  1. 19 января, 05:25
    0
    3,4+2y=7 (y-2,3)

    3,4+2y=7y-16,1

    2y-7y=-16,1-3,4

    -5y=-19,5

    y=-3,9

    4 (5x+2) = 10

    20x+8=10

    20x=12

    x=0,6

    (2x-3) : 15 2x-3_15 * _ дробь