1) - 4,2 х * (-6 у) =

2) 8 м - 5 р - 13 м - р=

3) к - (17-к) + (-к + 30) =

4) - 6 (4+а) + 8 (а-6) =

+4
Ответы (2)
  1. 31 января, 04:07
    0
    1) 25,5 ху

    2) - 5 м-6 р

    3) к-17+к-к+30=к+13

    4) - 24-6 а+8 а-48=-72+2 а
  2. 31 января, 05:43
    0
    1) - 4, 2 х • (-6 у) = 25, 2 ху

    2) 8m-5p-13m-p=-5m-6p

    3) k - (17-k) + (-k+30) = k - (17-k) - k+30 = - 17 + k+30 = 13+k

    4) - 6 (4+a) + 8 (a-6) = - 24-6a+8a-48 = - 72+2a