1. 1) 6:3/4 + 1,2 2) 1,6 * 1/2 + 3,2 3) 0,8 * 1 ц1/4 + 5,6

2. 1) 71/100 * 6,3 2) 7 ц1/20 * 1,4 3) 11/50 * 3,3 4) 6,5 * 1/2

+4
Ответы (1)
  1. 11 августа, 15:33
    0
    №1

    6 : ³/₄ - 1,2 = ⁶/₁ * ⁴/₃ - 1,2 = ⁸/₁ - 1,2 = 8,0 - 1,2 = 6,8

    1,6 * ¹/₂ + 3,2 = 1,6 * 0,5 + 3,2 = 0,8 + 3,2 = 4,0 = 4

    0,8 * 1 ¹/₄ + 5,6 = ⁴/₅ * ⁵/₄ + 5,6 = 1 + 5,6 = 6,6

    №2.

    ⁷¹/₁₀₀ * 6,3 = 0,71 * 6,3 = 4,473

    7 ¹/₂₀ * 1,4 = 7 ⁵/₁₀₀ * 1,4 = 7,05 * 1,4 = 9,870 = 9,87

    ¹¹/₅₀ * 3,3 = ²²/₁₀₀ * 3,3 = 0,22 * 3,3 = 0,726

    6,5 * ¹/₂ = 6,5 * ⁵/₁₀ = 6,5 * 0,5 = 3,25