84 * (3 1/4-2 1/21) - 42

+5
Ответы (1)
  1. 5 сентября, 02:12
    0
    3 1/4 = 13/4

    2 1/21 = 43/21

    1) 13/4-43/21 = 13*21/84 - 43*4/84 = 273/84 - 172/84 = 101/84

    2) 84*101/84 = 101

    3) 101-42 = 59

    84 * (13/4-43/21) - 42 = 84*101/84-42 = 101-42=59