Решу уравнение: 3/4=х-9/16

+4
Ответы (1)
  1. 1 ноября, 07:08
    0
    Т. К. 3/4=12/16, то

    12/16=х-9/16

    х-9/16=12/16

    х=9/16+12/16

    х=21/16

    *=1 5/16