1) 229 - 43x = 62 х - 44 =

2) 405 + 95 х = - 55 + 49 х =

3) 29 + 14 (9-y) = 19 - 2 у =

4) - 15 (4 у - 3) + 37 у = 42 у - 111 =

+1
Ответы (2)
  1. 27 июля, 08:06
    0
    1) 229+44=62x+43x

    273=105x

    X=273:105

    X=2,6

    2) 405+55=49x-95x

    460=-46x

    X=460: (-46)

    X=-10

    3) 29+126-14y=19-2y

    155-19=-2y+14y

    136=12y

    y=136:12

    y=11,4/12

    4) - 60y+45+37y=42y-111

    -23y+45=42y-111

    -23y-42y=-111-45

    -65y=156

    y=156: (-65)

    y=-2,4
  2. 27 июля, 10:10
    0
    1) - 43 х - 62 х = - 44-229

    -105 х = - 273

    х = 273/105

    2) 95 х-49 х = - 55-405

    46 х = - 460

    х = - 10

    3) 14 у+2 у = 19-29-126

    16 у = - 174

    у = 11

    4) - 60 у+45 + 37 у = 42 у-111

    -65 у = - 111-45

    у = 2.4