Вычислите: (8/7-1/14+1/42) * 12/46

+3
Ответы (1)
  1. 28 июня, 05:28
    -1
    (8/7-1/14+1/42) * 12/46 = (48/42-3/42+1/42) * 12/46=46/42*12/46=12/42=²/7