5/6 * (-0,3) - 4/5: 1 1/15

+3
Ответы (2)
  1. 24 ноября, 18:53
    0
    1. 5/6 * (-0,3) = - 5/6*3/10=-1/4=-0,25

    2. 4/5:1 1/15=4/5: 16/15 = 4/5 * 15/16 = 3/4=0,75

    3. - 0,25-0,75 = - (0,25+0,75) = - 1
  2. 24 ноября, 19:07
    0
    5/6 * (-0,3) - 4/5: 1 1/15 = - 1/2-3/4=-1 1/4