Найдите корни уравнений: 2) 6/7*х=1; 4) у*11/16=1; 6) у*32/35=1

+3
Ответы (1)
  1. 15 ноября, 07:55
    0
    2) 6/7*х=1 4) у*11/16=1 6) у * 32/35=1

    х=1:6/7 у=1:11/16 у=1: 32/35

    х=1 1/6 у=1 5/11 у=1 3/35

    Ответ: х=1 1/6 Ответ: у=1 5/11 Ответ: 1 3/35