Вучни трецяга класа забили 6 кармушак для птушак. Гэта на 12 кармушак менш, чым забили чай черта клас ники. У скольки разоу больш кармушак зрабили чай черта клас ники за трэцякласники?

+5
Ответы (1)
  1. 4 июля, 12:29
    0
    1). 6+12=18 (к) - четвероклассники

    2). 18:6=3 (р)

    Ответ: в 3 раза