76:19 * (51:17*9) + 80:16*27-84:3

+1
Ответы (1)
  1. 29 марта, 03:43
    0
    76:19 * (51:17*9) + 80:16*27-84:3=215

    1) 51:17=3

    2) 3*9=27

    3) 76:19=4

    4) 4*27=108

    5) 80:16=5

    6) 5*27=135

    7) 84:3=28

    8) 108+135=243

    9) 243-28=215