6 684:6+5 339 - 3*289

1890*3650 - 9312:388+999

+2
Ответы (1)
  1. 27 февраля, 16:37
    0
    6 684:6+5 339 - 3*289 = 5586

    1) 6684 : 6 = 1114

    2) 3*289 = 867

    3) 1114 + 5339 = 6453

    4) 6453 - 867 = 5586

    1890*3650 - 9312:388+999 = 6899475

    1) 1890 * 3650 = 6898500

    2) 9312 : 388 = 24

    3) 6898500 - 24 = 6898476

    4) 6898476 + 999 = 6899475